Stosujemy pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Możesz w dowolnym momencie zmienić ustawienia Twojej przeglądarki internetowej decydując o użyciu plików cookies. Więcej »
Janusz Szpila

Adwokat

Janusz Szpila

Założycielem kancelarii jest Adwokat Janusz Szpila.

Od 2010 roku wpisany na listę adwokatów Izby Adwokackiej w Rzeszowie.

W 2005 roku ukończył Studia Wyższe z tytułem Magistra Prawa, zdobytym na wydziale Prawa Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Absolwent podyplomowych studiów pedagogicznych na Wydziale Zarządzania i Marketingu na Politechnice Rzeszowskiej ze specjalizacją: wykładowca-nauczyciel przedmiotów prawoznawczych.

Przed otwarciem własnej kancelarii odbył praktykę i aplikację adwokacką. Odbył studia doktoranckie na wydziale Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Uczestnik wielu międzynarodowych konferencji m.in. zorganizowanej na Uniwersytecie Rzeszowskim na temat: „Arbitraż i mediacja jako formy wspierania przedsiębiorczości”, gdzie wygłosił referat na temat „Sądy polubowne w sporach prawa pracy”, oraz na ogólnopolskiej konferencji naukowej poświęconej tematyce: „Współczesnych tendencji w prawie arbitrażowym” na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Posiada również doświadczenie jako wykładowca w:

  • Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu
  • Niepublicznej Szkole Biznesu w Rzeszowie
  • Niepublicznej Szkole „Meridum” w Leżajsku
  • Niepublicznej Szkole Służb Społecznych w Leżajsku

W latach 2005 - 2009 prowadził również ćwiczenia z przedmiotu: prawo pracy i ubezpieczeń społecznych w Katedrze Prawa Pracy i Polityki Społecznej na Wydziale Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Autor licznych publikacji naukowych m.in.: Wpływ postępowania karnego na rozwiązanie stosunku pracy pracowników samorządowych, Sądy polubowne w sporach prawa pracy, Status prawny funkcjonariuszy CBA, Wybrane zagadnienia statusu prawnego pracowników samorządowych, Prawo koalicji funkcjonariuszy policji a funkcjonariuszy CBA, Nawiązanie stosunku pracy pracowników samorządowych w świetle nowych regulacji.

+48 698 649 587 698 649 587

Projekt i odrobina magii: Meritoo
× {{flash}}